Opis metody

Leczenie żylaków laserem

Laserowe operacje żylaków zastępują bolesny zabieg chirurgiczny polegający na wyrwaniu żyły odpiszczelowej tzw. stripping. Aktualnie obok metody laserowej żylaki możemy leczyć innymi małoinwazyjnymi metodami: ablacja falami radiowymi RFITT, ablacja parą wodną SVS. Wybór metody zależy od stopnia zaawansowania choroby.

Przebieg zabiegu

Leczenie żylaków laserem

Leczenie żylaków laserem polega na zamknięciu chorej żyły światłem lasera. Światłowód wprowadzany jest do żyły odpiszczelowej pod kontrolą USG. W trakcie wysuwania światłowodu światło lasera zamyka chorą żyłę. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, pacjent bezpośrednio po zabiegu wraca do domu.

Rejestracja

Leczenie żylaków laserem

Zabieg leczenia żylaków laserem można wykonać w Centrum Chirurgicznym "Fragmat" w Łodzi, ul. Matejki 7. Zabiegi wykonuje dr Paweł Mrozowski, specjalista chirurg, flebolog. Dr Mrozowski laserowe operacje żylaków wykonuje od 2006 roku. Rejestracja: tel. +48 42 678 31 00 lub 531 799 995

Leczenie żylaków laserem. Opis metody.

Metoda laserowego leczenia żylaków kończyn dolnych, jest metodą wewnątrzżylną. Oznacza to, że chora żyła zamykana jest od wewnątrz, nie jest wyrywana, jak ma to miejsce w metodzie klastycznej (tzw. stripping). Dzięki temu zabieg jest znacznie mniej inwazyjny, może być wykonany w znieczuleniu miejscowym, pacjent bezpośrednio po zabiegu wraca do domu. Powrót do pracy uzależniony jest od rodzaju wykonywanej pracy i wynosi od 3 do 10 dni po zabiegu.

Aktualnie w leczeniu żylaków wykorzystuje się także nowsze metody wenątrzżylne, takie jak fale radiowe (metoda RFITT) lub parę wodną (metoda SVS). Wszystkie wymienione metody wewnątrzżylne są metodami małoinwazyjnymi, wybór metody zależy od stopnia zaawansowania choroby.

Podstawą nowoczesnego leczenia żylaków jest indywidualne podejście do każdego pacjenta i wybór najmniej inwazyjnej, a jednocześnie najskuteczniejszej metody leczenia.

Żylaki metodą laserową po raz pierwszy zoperowano w 2002 roku w Stanach Zjednoczonych. Z uwagi na małą inwazyjność zabiegu, wysoką skuteczność i duży komfort pacjenta zabiegi te stały się popularne także w Polsce. Dr Paweł Mrozowski laserowe operacje żylaków wykonuje od 2006 roku, był jednym z pierwszych chirurgów wykonujących tego typu zabiegi w Polsce.


Zalety leczenia hemoroidów metodą RFITTH (Celon):

Przebieg zabiegu

Zabieg leczenia hemoroidów metodą RFITTH jest zabiegiem ambulatoryjnym przeprowadzanym w warunkach sali zabiegowej. Zabieg przeprowadzany jest w krótkim znieczuleniu dożylnym. Konsultacja z anestezjologiem i kwalifikacja do znieczulenia odbywa się bezpośrednio przed zabiegiem. W trakcie zabiegu pacjent znajduje się w pozycji leżącej.

Etapy zabiegu:

Celem zabiegu jest zamknięcie (koagulacja) splotów naczyniowych guzka krwawniczego. W następstwie ustaje krwawienie, wypadanie guzków, a także bolesność. Zabieg trwa około 20 minut. Po zabiegu pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza. Po kilku godzinach pacjent może wrócić do domu pod opieką osoby pełnoletniej.

Zalecenia przed zabiegiem

Rejestracja na zabieg metodą RFITTH Celon

Centrum Chirurgiczne "Fragmat-Med"
ul. Jana Matejki 7
91-402 Łódź
tel. +48 42 678 31 00 lub 601 250 351
www.fragmat.pl

Zabiegi metodą RFITTH Celon wykonuje

dr n. med. Jarosław Cywiński, specjalista chirurg, proktolog

Cena zabiegu leczenia hemoroidów metodą RFITTH